2022-2023 Regular Season

14U Team 2- Coach Smith


Game Schedule

Aug

23

vs. Gilmour B1

(Practice)
Gilmour Academy Ice Arena

7:00 PM

Aug

26

vs. Cyclones

(Tournament)
OhioHealth Chiller Ice Works

7:30 PM

Aug

27

vs. Comets

(Tournament)
OhioHealth Chiller Ice Works

8:00 AM

Aug

27

vs. Columbus Mavericks

(Tournament)
OhioHealth Chiller Dublin

3:10 PM

Aug

28

vs. Columbus Showcase 11:30 Or 12:55

(Tournament)
OhioHealth Chiller Ice Works

11:30 AM

Aug

28

vs. Strongsville

(Practice)
OBM Arena

4:00 PM

Sep

3

vs. TBD

(Practice)
John M. Coyne Recreation Center

12:30 PM

Sep

10

@ CCYHA Blue Jackets

(Tournament)
OhioHealth Chiller North

2:20 PM

Sep

10

@ CCYHA Blue Jackets

(Tournament)
OhioHealth Chiller North

5:10 PM

Sep

11

vs. EYHA Columbus Comets

(Tournament)
OhioHealth Chiller Dublin

10:00 AM

Sep

11

vs. EYHA Columbus Comets

(Tournament)
OhioHealth Chiller Dublin

12:30 PM

Sep

16

vs. Geauga Bantam 1

(Practice)
The Pond - Ice Rink & Sports Complex

6:30 PM

Sep

18

vs. Elyria

Brooklyn

10:30 AM

Sep

23

vs. 407 Kent B1

(Practice)
Kent State Ice Arena

7:00 PM

Sep

24

vs. Youngstown

Brooklyn

10:30 AM

Sep

25

vs. 409 Rocky River B1

(League)
Brooklyn

1:15 PM

Oct

1

vs. 410 Shaker Hts B09-1

(League)
Brooklyn

10:30 AM

Oct

1

vs. 416 Fremont B1

(Practice)
North Olmsted Recreation Center

9:00 PM

Oct

2

vs. 417 Gilmour B2

(League)
Brooklyn

10:30 AM

Oct

3

vs. 402 Gilmour B1

(League)
Gilmour Academy Ice Arena

8:40 PM

Oct

5

vs. 413 North Olmsted B1

(League)
North Olmsted Recreation Center

7:45 PM

Oct

9

vs. 425 Kent B2

(League)
Brooklyn

1:15 PM

Oct

15

@ CCYHA Blue Jackets at Wooster

(Practice)
Alice Noble Ice Arena

12:30 PM

Oct

15

vs. CCYHA Blue Jackets at Wooster

(Practice)
Alice Noble Ice Arena

5:00 PM

Oct

16

vs. Columbus EDP Spiders

(Practice)
Alice Noble Ice Arena

8:40 AM

Oct

16

vs. Columbus EDP Spiders

(Practice)
Alice Noble Ice Arena

11:15 AM

Oct

22

vs. 427 North Olmsted B2

(Practice)
Brooklyn

10:30 AM

Oct

22

vs. 414 Shaker Hts B1

(League)
Shaker Heights Thornton Park

7:30 PM

Oct

30

vs. EYHA Columbus Comets

Brooklyn

10:30 AM

Oct

30

vs. EYHA Columbus Comets

Brooklyn

1:15 PM

Nov

6

vs. 414 Shaker Hts B1

(League)
Shaker Heights Thornton Park

7:00 PM

Nov

9

vs. Rocky River 1

(Practice)
Rocket Mortgage FieldHouse

4:45 PM

Nov

11

vs. Cleveland Wildcats

(Practice)
OBM Arena

5:50 PM

Nov

12

vs. Bowling Green

(Practice)
Slater Family Ice Arena

3:30 PM

Nov

19

vs. 414 Shaker Hts.B1

(League)
Brooklyn

10:30 AM

Nov

20

vs. 411 Elyria B1

(League)
Brooklyn

1:15 PM

Nov

25

vs. Elyria Panthers

(Tournament)
North Park Ice Arena

3:15 PM

Nov

26

vs. Elyria Panthers

Brooklyn

10:30 AM

Dec

3

vs. Ignatius Wildcats

Brooklyn

10:30 AM

Dec

3

vs. Ignatius Wildcats

(Practice)
John M. Coyne Recreation Center

4:45 PM

Dec

4

vs. Columbus Blue Jackets HS Prep

(Practice)
Nationwide Arena

12:45 PM

Dec

6

vs. 411 Elyria B1

North Park Ice Arena

6:15 PM

Dec

11

vs. 416 Fremont B1

(League)
Brooklyn

10:30 AM

Dec

17

vs. EDP Spiders

(Practice)
OhioHealth Chiller Ice Works

10:50 AM

Dec

17

vs. EDP Spiders

(Practice)
OhioHealth Chiller North

3:50 PM

Dec

18

vs. Newark Generals

(Practice)
Brooklyn

10:30 AM

Dec

18

vs. Newark Generals

(Practice)
Brooklyn

1:15 PM

Dec

30

vs. 409 Rocky River B1

(League)
Hamilton Ice Arena

6:35 PM

Jan

7

vs. 404 Mentor B1

(League)
Brooklyn

10:30 AM

Jan

7

vs. Cleveland Wildcats

(Practice)
John M. Coyne Recreation Center

7:00 PM

Jan

8

vs. Eastside Tigers

(Practice)
Brooklyn

10:30 AM

Jan

14

vs. Buffalo Saints

(Tournament)
ERIEBANK Sports Park

9:20 AM

Jan

14

vs. CCYHA Jamestown Lakers

(Tournament)
Mercyhurst Ice Center

2:15 PM

Jan

15

vs. Phantoms

(Tournament)
Erie Insurance Arena

1:15 PM

Jan

16

vs. Winner Of 5/6

(Tournament)
ERIEBANK Sports Park

1:00 PM

Jan

28

vs. 404 Mentor B1

(League)
Mentor Civic Ice Arena

12:00 PM

Jan

29

vs. 409 Rocky River B1

(League)
Brooklyn

10:30 AM

Feb

4

vs. 405 Geauga B1

(League)
Brooklyn

10:30 AM

Feb

4

vs. 416 Fremont B1

(League)
Fremont Community Recreation Complex

4:00 PM

Feb

8

vs. 405 Geauga B1

(League)
The Pond - Ice Rink & Sports Complex

7:30 PM

Feb

11

vs. 411 Elyria B1

(League)
North Park Ice Arena

3:15 PM

Feb

12

vs. Newark Generals

(Practice)
Alice Noble Ice Arena

10:00 AM

Feb

12

vs. Newark Generals

(Practice)
Alice Noble Ice Arena

1:00 PM

Feb

17

vs. Geauga Leafs

(Tournament)
Euclid C. E. Orr Ice Arena

9:15 AM

Feb

17

vs. Livonia Knights

(Tournament)
Euclid C. E. Orr Ice Arena

8:30 PM

Feb

18

vs. Wheeling Nailers

(Tournament)
Michael A Ries Ice Arena

11:00 AM

Feb

18

vs. Beaver County Badgers

(Tournament)
Gilmour Academy Ice Arena

8:55 PM

Feb

19

vs. TBD Championship Game

(Tournament)
Euclid C. E. Orr Ice Arena

12:15 PM

Mar

17

@ TBD

(Tournament)
South Bend

TBD

Mar

18

@ TBD

(Tournament)
South Bend

TBD

Mar

19

@ TBD

(Tournament)
South Bend

TBD

Confirm Delete
Click the delete icon again to confirm. Click escape to cancel.